دستگاه DVR

دستگاه دی وی ار دوربین مدار بسته

دستگاه DVR مرکز تجمیع دوربین های مدار بسته و مدیریت آنها است.

در دنیای امروزه که لزوم استفاده از دوربین مدار بسته برای نظارت امنیتی اماکن وجود دارد کسب اطلاعات در باره دوربین مدار بسته اماکن و آگاهی از نحوه کارکرد تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی سیستم ضروری است.یکی از این لوازم ضروری دستگاه DVR است.

میتوان به اطلاعات یک دستگاه ضبط به وسیله ی نام کاربری و رمز عبور دسترسی داشت و همچنین مدیر سیستم میتواند برای کاربران سیستم دسترسی های مختلفی ایجاد کند.

دستگاه DVR در واقع یک کامپیوتر کوچک است که به صورت اختصاصی برای سیستم نظارت امنیتی دوربین مدار بسته آنالوگ طراحی و تولید شده است.این دستگاه دارای تعدادی ورودی BNC است با استفاده از خروجی تصویر و اتصال به نمایشگر میتوانیم به انتخواب خودمان تصویر یک یا همه دوربین ها همزمان مشاهده کنم و با استفاده ز سیستم مدیریت تصاویر میتوان تصاویر ضبط شده از قبل را بازپخش و کنترل کرد.

دستگاه DVR یک دستگاه الکترونیکی مصرفی با یک برنامه کاربردی است که تصویر را به صورت یک فرمت دیجیتال در هارد موجود ذخیره میکند. مهمترین توانایی دستگاه های رکوردر دوربین مدار بسته جهت ذخیره سازی و بایگانی تصاویر.فشرده سازی بیشتر و بهتر باعث صرفه جویی بسیاری در فضای ذخیره سازی دارد.

استفاده از دستگاه های دی وی ار دارای مزایای زیادی نسبت به سیستم های قدیمی است.کیفیت ضبط تصاویر در دستگاه DVR به مراتب بالاتر است و این کیفیت در طول زمان کاهش نمیابد.این دستگاه امکان انتقال تصاویر بر روی رایانه های شخصی CD\DVD به سادگی میسر میکند.پس از گرفتن کپی کیفیت تصاویر افت نمیکند و اتصال آسان این دستگاه به شبکه یا اینترنت امکان مشاهده تصاویر از راه دور را فراهم میکند و جست و جوی دیجیتال امکان دسترسی به قسمت های مختلف تصاویر را به سادگی ایجاد میکند.

تصاویر ارسالی از دوربین مدار بسته.بسته به کیفیت دوربین دارای حجم متفاوتی از لحاظ بسته های اطلاعاتی است دستگاه های DVR وظیفه دارند که اطلاعات ارسالی از دوربین را فشرده کرده و با فرمت های استاندارد در حافظه جانبی دستگاه بایگانی نمایند.

هم اکنون برند های بسیاری در دنیا به عنوان تولید کننده دوربین مدار بسته و متعاقبا دستگاه های DVR فعالیت میکنند اما مسلما همه ی آنها دارای کیفیت مطلوب و خدمات پس از فروش مناسب نیستند این دستگاه نسبتا پیچیده میبایستی علاوه بر کارکرد و هماهنگی مناسب با سایر تجهیزات یک سیستم مدار بسته دوام و طول عمر بالایی هم داشته باشند.
قیمت یک دستگاه دی وی ار بستگی به مشخصات فنی.امکانات.کیفیت ساخت و در نهایت برند آن دارد.
در این مقاله با انواع دستگاه DVR دوربین های مداربسته و کاربرد انهاآشنا شدید.

شما نیز میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید از طریق صفحه ارتباط با ما  و نیز از طریق پیج اینستگرامی رسمی ما به نشانی @DORBIN_ARKA به صورت شبانه روز در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.